06.02
2018

Unistuste tööandja: 100 ideed

Aeg:
06. Veebruar 2018, Teisipäev
Koht:
Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory
Kestvus:
10:00 - 16:30

"Unistuste tööandja: 100 ideed“ juba viiendat korda toimuval ning personalitöötajate seas populaarsel ja hinnatud konverentsil, mis toimub 6.veebruaril 2018.a., pühendume tööandja brändi positsioneerimisele ja loomisele erinevatele talentide sihtgruppidele erinevates sektorites nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt.

Põhjused konverentsil osalemiseks:

  • Parim ülevaade tööandja brändi arendamisest Eestis ja rahvusvaheliselt
  • Kiired ettekanded ja palju networkimist
  • Inspiratsioon ja kogemuslood
  • Saad kaasa 100 suurepärast ideed, mida oma töös kohe rakendada.

Konverentsil kuulutame välja konkursi „Unistuste tööandja 2018“ võitjad. Auhinnaga Unistuste tööandja 2018 tunnustatakse ettevõtteid, kes on oluliselt panustanud selge ja eristuva tööandja brändi loomisesse ning loonud selle kaudu uue kvaliteedi suhetes tänaste ja tulevaste töötajatega. 

Konverentsi hind 269€ + km

Lisainfo: Merit Pärnpuu, merit.parnpuu@mi.ee, tel 56 291 005

Konverents on eesti ja inglise keeles. Konverentsil on eesti → inglise tõlge.

9:30-10:00 REGISTREERIMINE JA HOMMIKUKOHV

10:00-12:00 I SESSIOON

Tööandja bränd 2018: uued arengud. Linus Holmgren, TalentTalk tööandja brändi konsultant (SWE)

  • Kuidas siduda tervikuks tööandja bränd tarbijabrändi, kultuuri ja väärtuste arengu, värbamise, tulemuste mõõtmise ja juhtimisega?
  • Kuidas leida ühine ja eristuv tunnusjoon tööandja ja tarbija brändis?
  • Uusimad arengud tööandja brändi loomisel

Kuidas tõmmata ligi parimaid talente. Marianne Ekstedt, Scania AB tööandja brändi direktor (SWE)

  • Sihtrühmade mõistmise tähtsus, et teha õigeid asju õigel viisil
  • Kuidas kasutada oma unikaalsust, et teiste seast välja paista?
  • Kuidas alustada tööandja brändi tegevusi uue sihtgrupi suunas?

Mitmekesise mõtteviisi toetamine tööandja brändi kuvandis. Grete Kotkas, Karjäärikeskuse juht, Swedbank

  • Stereotüüpide murdmine kliendinõustaja ja juhi positsiooni vaatest
  • Vähenenud töövõimega töötajate kaasamine
  • Elukogenud töötajad ja tudengid pangatöötajatena (Kick-Start noorematele tudengitele ja elukogenud töötajate  praktikaprogramm) 

Töö ja tööandja bränd teises riigis. Katrin Leetmaa, PKC Grupp, Euroopa ja Lõuna-Ameerika, Regionaalne personali äripartner

  • Sama tööandja bränd, eri riik
  • Kuidas ettevalmistada töötajaid kultuurikeskkonna muutusteks?
  • Kuidas toetada erinevas kultuuris hakkamasaamist?

12:00-13:00 LÕUNA

13:00-14:00 II SESSIOON 

Töötajate kogemuse väärtustamine muutuvas maailmas. Case study UK kohtusüsteemi näitel. Duncan Forbes, HMCTS personalidirektor (UK)

  • Kuidas viia läbi suuri muutusi läbi inimeste?
  • Ühtse töökultuuri väärtus töötajate kaasatuses
  • Kuidas ühendada inimese ja kliendi teekonda?

Eesti Energia muutumise lugu. Tiina Drui, Eesti Energia AS personalidirektor

  • Kuidas traditsioonidest lahti lasta?
  • Kuidas arendada tööandja brändi protsessis juhte ja koostööd?
  • Olulised õppetunnid

Kuidas hoida motivatsiooni rasketel aegadel. Katri Kuuse, Ericsson Eesti AS, personalijuht

  • Tugev tööandja bränd: tugi rasketes otsustes
  • Kuidas muudatusi juhtida turbulentsel ajal?
  • Missugused on olulisemad õppetunnid?

14:00-14:30 KOHVIPAUS

14:30-16:00 III SESSIOON

Elisa teekond strateegilise tööandja brändini. Kaija Teemägi, personalijuht, Elisa Eesti AS

  • Tööandja bränd kui osa strateegiast
  • Tööandja brändi defineerimine
  • Tööandja brändi kommunikatsioon sissepoole ja väljapoole

Juhtimine kui teenus. Johanna Pystynen, Vincit Group Oyj personalidirektor (FIN) 

  • Juhtimisteenuste kataloogi koostamine?
  • Kuidas luua vajaduspõhine juhtimine?
  • Kuidas luua juhtimisteenusepakkujate süsteem?

How was the Swedish Government Sector EVP created? Linus Holmgren, TalentTalk tööandja brändi konsultant  (SWE)

  • Kuidas lepiti kokku tööandja brändi positsioneering riigiteenistujate jaoks?
  • Õppetunnid ja kogemused

 

UNISTUSTE TÖÖANDJA 2018 AUHINNATSEREMOONIA

KONVERENTSI LÕPETAMINE

Konverents on eesti ja inglise keeles.

Konverentsil on eesti → inglise tõlge.

 

Linus Holmgren, konsultatsiooni ettevõtte TalentTalk juhtivkonsultant ja looja, Rootsi

Konsultandina jagab Linus veendumust, et suhted tänaste ja homsete töötajatega on ettevõtete jaoks sama olulised kui suhted klientide ja investoritega. Ta on 15 aasta jooksul nõustanud hulgaliselt firmasid nii Rootsist kui ka mujalt maailmast tööandja brändi erinevate elementide kujundamise osas. Ka tema varasemad töökogemused on olnud seotud turundusega ja juhtimisega. TalentTalk on ettevõte, mis on spetsialiseerunud tööandja brändingu valdkonnale.

Duncan Forbes, personalidirektor, HMCTS (UK)

Duncan Forbes on QED Consultancy juhtiv partner ja organisatsiooni arendusjuht. Viimased 15 aastat on ta töötanud erinevates organisatsioonides, kus on aidanud läbi töötajate viia ellu ettevõtte strateegiat. Peale oma kaubanduskeskuste juhtimise karjääri otsustas Duncan liikuda inimresursside valdkonda ning aastal 2003 asutas ta ettevõtte QED. Sellest ajast peale on ta teinud koostööd selliste ettevõtetega nagu ASDA, Balfour Beatty, Boots, Barclays, The Cabinet Office, CarphoneWarehouse, The Co-operative Group, The Department of Health, Jaguar Land Rover, Google, Morrissons, Justiitsministeerium, Siemens, Volkswagen Group, WorldPay ja Warburtons. Duncan keskendub lihtsale, pragmaatilisele ja tulemustele orienteeritud lähenemisele, mis võimaldab juhtidel vajalikke muutusi läbi viia.

Johanna Pystynen, personalidirektor, Vincit Group Oyj (FIN)

Johanna Pystynen ühines Vincit'i meeskonnaga 2012.aastal. Talle anti ülesanne luua inimressursside juhtimise mudel, mis vastab kaasaegse spetsialiseerunud organisatsiooni vajadustele parimal võimalikul viisil. Johanna kajastati ‘the Workforce Game Changers’ listis aastal 2015 ning ta on olnud võtmeroll Vincit’i eduka ettevõtluskultuuri ülesehitamisel kus enesekontroll, töö olulisus ja töötajate kaasamine on otsustava tähtsusega. Praegu töötab Johanna selle nimel, et muuta Vincit paremaks kui kunagi varem ühinemise ja noteerimisega seotud tegevuste keskel ning avastab juhtimist täiesti uuest vaatenurgast - kohandatud teenusena.

Marianne Ekstedt, tööandja brändi direktor, Scania AB (SWE)

Pärast 2000. aastal lõpetamiselt ühines Marianne Rootsi ärinduse lõpetanute õppeprogrammiga. Hiljem töötas ta turundus, kommunikatsiooni ja ekspordi alal telekomis ning toiduettevõttes. Marianne Ekstedt ühines Scania tiimiga 2015 aastal võttes üle hankejuhi ametikoha töötades nii Rootsis kui Prantsusmaal. Ta on töötanud tööandja brändiga 2008.aastast ning sai tööandja brändi direktoriks 2012. aastal. Marianne Ekstedt on ka juhatuse liige Rootsi teaduskeskuses ja teaduspargis Södertälje.

Grete Kotkas, karjäärikeskuse juht, Swedbank AS

Grete on lõpetanud magistriõpingud personalijuhtimise erialal Hollandis, Groningeni ülikoolis. Peale lõpetamist 2011 aastal on ta töötanud kahes suurettevõttes, Ericsson Eesti AS’is koolituse ja personaliarenduse valdkonnas, ning täna töötab Swedbank AS’is Karjäärikeskuse juhina, vedades oma meeskonnaga eest värbamise, sisemise ja välise järelkasvu arendamise ning tööandja brändingu valdkondi. Mitmekesisuses näeb ta suurt väärtust, seetõttu katsetatakse pidevalt uusi meetodeid erineva taustaga töötajate värbamisel ning panustatakse palju oma töötajatele ettevõtte sees mitmesuguste karjääri- ja arenguvõimaluste pakkumisse.

Katri Kuuse, personalijuht, Ericsson Eesti AS

Katri Kuuse töötab Ericsson Eesti personalijuhina, oma õpingute ja karjääri jooksul on ta arendanud oma teadmisi nii äri-, inimeste- kui ka kommunikatsioonijuhtimise vallas. Katri hiljutine samm oli osalemine Rootsi instituudi juhtimisprogrammis, kus täiendas ta oma teadmisi jätkusuutliku ettevõtluse ja juhtimise teemadel. Ta on inimeste inimene ja teda iseloomustab 3 F reegel (Food, Family and Friends).

 

Kaija Teemägi, personalijuht, Elisa Eesti AS

Koos Elisaga on Kaija oma tööteekonda käinud aastast 2004 ja erialaseid teadmisi on ta omandanud ärijuhtimise ja andragoogika erialadel. Oma igapäevatöös on ta vastutav kogu Elisa personalivaldkonna eest, mille hulka kuulub värbamine ja valik, töötajate arendamine, palgaarvestus ning personali infosüsteemide haldus ja arendus. Viimase viie aasta jooksul oleme erilist tähelepanu pööranud juhtimiskvaliteedile ja tööandja brändingule. Bränding ei ole vaid väljapoole suunatud tegevus vaid hõlmab palju tegevusi ka ettevõttes sees ja Elisa on oma kogemustepagasit rikastanud päris märkimisväärselt

 

Tiina Drui, personalidirektor, Eesti Energia AS

Tiina Drui töötab personalidirektorina Eesti Energias juba aastast 2015. Personalijuhtimise kogemusi on ta saanud mitmetest ettevõtetest, ta on töötanud nii Nordic Hotels OÜ's personalijuhina kui ka 10 aastat Olympic Entertainment Group AS'is personalijuhina.

Katrin Leetmaa, Regionaalne personali äripartner, PKC Grupp, Euroopa ja Lõuna-Ameerika

Katrin Leetmaa on personali äripartner PKC kontserni Euroopa ja Lõuna-Ameerika regioonis ning omab rahvusvahelist personalijuhtimise kogemust aastast 2007. Ta on töötanud PKC Eesti AS tehase personalijuhina ning on ajutiselt vastutav olnud ka PKC kontserni Leedu tehase personalitöö eest. Varasemalt on ta töötanud personali peal sellistes ettevõtetes nagu Eolane Tallinn AS ja Atria Eesti AS. Katrin usub, et iga inimese motivatsioon tuleb esmalt igaühe enda seest ja organisatsiooni asi on aidata töötajal see vajadusel üles leida ning seda hoida läbi hea meeskonnatöö, juhtimise ja keskkonna. Katrin on selline inimene, kes tahab, et tema igapäevane töö sobituks alati nn. “suurde pilti” ja on eriti põnevil, kui suudab näha, kuidas ettevõtte strateegilised tegevused panevad inimesed erinevates riikides omavahel koostööd tegema, mis omakorda süvendab töötajate ja klientide rahulolu ning loob lisandväärtust äritulemustele.

Registreeri

Pane ennast kirja konverentsile, kust saad kaasa 100 suurepärast ideed, mida oma töös kohe rakendada!