Unistuste tööandja uuring ja konkurss 2016

Tööandja bränd ehk organisatsiooni tööandja maine on strateegiline töövahend tippjuhile, kelle eestvedamisel sünnib eristuv organisatsioonikultuur. Selleks, et saada oma valdkonnas Unistuse Tööandjaks, tuleb tööandjal oma kuvandit teadlikult positsioneerida ja kommunikeerida. Oluline on mitte ainult näida, vaid ka olla parim tööandja oma inimeste jaoks!

Unistuste Tööandja tiitel põhineb neljal erineval vaatel: missugusena näevad juhid oma organisatsiooni kui tööandjat ning missugusena näevad praegused ja endised ning potentsiaalsed töötajad sama organisatsiooni. Kogume need vaated kokku ning iga uuringus osaleja saab selle kohta terviku pildi. 

Vaata videot: Mida hõlmab endas "Unistuste tööandja 2016" uuring ja konkurss?

Loe artiklit "Unistuste tööandja 2014" võitja LHV Pank AS´i personalijuhi Häli Mändmaa´ga.

"Unistuste tööandja 2016" valib uuringu andmete põhjal žürii tunnustades ettevõtteid, kes on oluliselt panustanud selge ja eristuva tööandja brändi loomisesse ning loonud selle kaudu uue kvaliteedi suhetes tänaste ja tulevaste töötajatega.  

Unistuste tööandja 2016 konkursil osalemiseks palun täita konkursi ankeet (vt allpool). Konkursitööde esitamise tähtaeg on 30. november 2015. Konkursi tingimused.

---------------------------------------------

Unistuste tööandja tiitlid on võitnud 2013 aastal Sisekaitseakadeemia ning 2014 aastal LHV Pank AS. 

2014 aastal võitis Unistuste Tööandja tiitli LHV Pank AS, Konkursi žürii valis eelnevalt kõigi kandidaatide seast välja viis finalisti, kelleks on erasektorist TransferWise OÜ, LHV Pank AS, Starmaker OÜ (Olde Hansa), avalikust sektorist Võru Järve Kool ning mittetulundussektorist Eesti Noorteühenduste Liit, publiku lemmiku tiitli võitis Võru Järve Kool, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi eripreemia võitis Starmaker OÜ (Olde Hansa) ja CV Keskuse Tulevikutegija auhinna võitis SWISS PROPERTY AS.

2013 aastal võitis Unistuste Tööandja tiitli Sisekaitseakadeemia, äriorganisatsioonide preemia pälvis AS Proekspert, kolmanda sektrori auhinna Maarja Küla, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi eriauhinna võitis Timbeco Eesti ja CV Keskuse Tulevikutegija auhinna Transferwise, Unistuste Tööandja: 100 ideed konverentsi publikupreemia võitis Ericsson Eesti Tallinna tehas. 

---------------------------------------------

Hindamiskriteeriumid:

Žürii lähtub esitatud konkursitööde hindamisel viiest kriteeriumist (vt selgitusi konkursi reeglite all):

 • Selge ja fokusseeritud tööandja brändi positsioneering
 • Ettevõtte identiteedi ning sisemise ja välise kuvandi identsus
 • Kas ettevõtte tegevused toetavad tööandja brändi positsioneeringut?
 • Kas viis, kuidas ettevõtte viib kavandatud tegevusi ellu, toetab tööandja brändi positsioneeringut?
 • Ettevõtte töötajate rahuolu tase

Tööd esitatakse kolmes kategoorias (avaliku sektori ettevõtted, ärisektori ettevõtted ning kolmanda sektori ettevõtted). Žürii valib erasektori kategooriast kolm ja igast ülejänud kahest kategooriast ühe parima. Finalistide hulgast valib peavõitja žürii. Konkursi võitjad kuulutatakse välja Unistuste tööandja: 100 ideed konverentsil.

Konkursi žürii:

 1. Lauri Tabur, Pindi Kinnisvara AS tegevjuht. Kusjuures, Lauril on ka võitjatunne selge, sest võitis Sisekaitseakadeemia juhina just selle sama konkursi kandes tiitlit „Unistuste tööandja 2013“
 2. Anneli Ohvril, kes on EV 100 turundus- ja kommunikatsioonijuht.
 3. Häli Mändmaa, LHV Pank AS personalijuht, kes on samuti antud konkursi võiduvilju maitsta saanud võites tiitli eelmisel aastal. LHV Pank AS kannab tiitlit „Unistuste tööandja 2014“.
 4. Ene Olle, PARE tegevjuht
 5. Renita Käsper, CV Keskuse värbamisosakonna juht

Unistuste Tööandja uuringus ja konkursil osalemise tasu on 349€+km, mis sisaldab:

 • osalemist uuringus, kus viiakse kokku 4 vaadet organisatsiooni tööandja brändile: oma organisatsiooni vaade ning praeguste, endiste ja tulevaste töötajate arvamus;
 • iga osaleja saab info oma ettevõtte kohta: koond praeguste, endiste ja tulevaste töötajate arvamusest ning nende spontaansetest kommentaaridest. Vastajate nimed on konfidentsiaalsed.
 • võimalus osaleda uuringu tulemuste tutvustamise workshopil;
 • osalemine ühele inimesele "Unistuste tööandja:100 ideed" konverentsil;
 • kandideerimist "Unistuste tööandja 2016" tiitlile, konkursi finalistidele "Unistuste tööandja 2016" märgi kasutamise õigust oma kommunikatsioonis.

Konkursil ja uuringus osalemine on tasuta kõikidele MTÜ-dele ja SA-le (kolmanda sektori kategooria). 

Lisainfo: Kairi Ütsmüts, kairi.ytsmyts@mi.ee, tel. 512 5930