27.03
2014

Kogemuslugu: Frantsiisina maailma vallutama

Läti looduskosmeetika ettevõte Attirance leidis, et nende kõige parem viis maailma vallutada on hakata otsima endale frantsiisettevõtteid.

Attirance juhataja Martins Jaunzems rääkis konverentsil  Nutikalt uuele turule:100ideed, et 10 aastat tagasi tegelesid nad ainult hulgimüügiettevõttena, kuid viis aastat tagasi avastasid nad, et on olemas võimalus lisada toodetele lisaväärtust. „Otsustasime hakata pakkuma frantsiise, et meie edu saaksid tunda ka teised ettevõtted üle maailma,“ rääkis Jaunzems.

Praegu tegutseb Attirance 49 riigis, frantsiisid on 15 riigis. Attirance frantsiisid asuvad Hiinas, Lõuna-Aafrikas, Austraalias, Venemaal, Saudia Araabias, Soomes, Mehhikos, Angoolas, Türgis, Lätis.

„Väga raske oli leida esimest partnerit, kuid kui frantsiislepinguid on juba mitmeid, siis saad öelda, et oled tugev selles vallas,“ rääkis Jaunzems. Ta ütles, et kui nad hakkasid üldse frantsiislepinguid tegema, siis selgus, et Läti kohalikel konsultantidel ei ole selles vallas kogemust. „Saatsid meile väljavõtteid raamatutest,“ ütles ta. Lisades, et siis otsustasime kaasata väliskonsultandid, kes on enne ka frantsiisiga tegelenud.

Jaunzemsi sõnul suhtlevad nad oma partneritega väga tihedalt, et vahetada häid mõtteid. „Tuleb toetada häid ideid ja innustada inimesi neid looma,“ sõnas ta. Hea võimalus uusi kontakte luua on osaleda foorumitel, näitustel/messidel ja anda endast märku erinevatele assotsiatsioonidele.

„Otsustasime umbes aasta tagasi luua kaupluse kõrvale ka SPA, mis on väga edukas. Nüüd ales hiljuti otsustas seda sama teha meie Austraalia partner, kes on samuti selles väga edukas,“ rääkis Jaunzems uute ideede arendamisest.

Tema sõnul on kaubanduse puhul ikkagi tähtis asukoht, sest kui ei valita kauplusele õiget kohta, siis ei pruugi sa ka edukaks saada. Lisaks soovitab ta leida endale just see kindel nišš, milles sa tugev oled ja sellele kindlaks jääda. „Kuigi kosmeetikat on turul väga palju, siis on väga tähtis kuidagi oma toodetega eristuda, seetõttu lõimegi konkreetse kontseptsiooni, mida paljud ettevõtted ei kasuta,“

Jauzemsi soovitused edukaks maailmavallutuseks:
- Ole frantsiispartnerile  eeskujuks;
- Ole kindel, et valid õige partneri, kui astud pikaajalisse suhtesse;
- Usalda oma partnerit, kuid ära kunagi unusta kontrollida nende aktiivsust.

Autor: Maarit Eerme, Best Sales

Infopesa: 
Kommenteeri meie Facebooki lehel

Vaata konverentse