Unistuste tööandja uuring ja konkurss 2018

Tööandja bränd ehk organisatsiooni tööandja maine on strateegiline töövahend tippjuhile, kelle eestvedamisel sünnib eristuv organisatsioonikultuur. Selleks, et saada oma valdkonnas Unistuse Tööandjaks, tuleb tööandjal oma kuvandit teadlikult positsioneerida ja kommunikeerida. Oluline on mitte ainult näida, vaid ka olla parim tööandja oma inimeste jaoks!

Unistuste Tööandja tiitel põhineb kolmel erineval vaatel: missugusena näevad juhid oma organisatsiooni kui tööandjat ning missugusena näevad praegused ning potentsiaalsed töötajad sama organisatsiooni. Kogume need vaated kokku ning iga uuringus osaleja saab selle kohta tervikpildi. "Antud konkurss on suurepärane võimalus tööandjana peeglisse vaadata. Uuringust selgub, mis sul juba on hästi ning millele veel tähelepanu pöörata. Hea võimalus pildile pääseda kõigile, kellele maine tähtis!" (Andres Juur, Teaduskeskus AHHAA, "Unistuste tööandja 2016" võitja)

Loe, mis tõi Ericsson Eesti ASíle Unistuste tööandja 2017 võidu

Loe, mis tõi Teaduskeskus AHHAA'le "Unistuste tööandja 2016" võidu.

Loe intervjuud "Unistuste tööandja 2014" võitja LHV Pank AS personalijuhi Häli Mändmaaga. 

"Unistuste tööandja 2018" valib uuringu andmete põhjal ekspertidest koosnev žürii tunnustades ettevõtteid, kes on oluliselt panustanud selge ja eristuva tööandja brändi loomisesse ning loonud selle kaudu uue kvaliteedi suhetes tänaste ja tulevaste töötajatega. Vaata konkursi kolme põnevat graafiku näidet.  

Unistuste tööandja 2018 konkursil osalemiseks palun täita konkursi ankeet (vt allpool). Konkursitööde esitamise tähtaeg on 30. november 2017. Konkursi tingimused.

 Unistuste tööandjat aitab välja selgitada Eesti suurim tööportaal CVKeskus.ee

---------------------------------------------

Unistuste tööandja tiitlid on võitnud 2013 aastal Sisekaitseakadeemia, 2014 aastal LHV Pank AS, 2016 aastal Teaduskeskus AHHAA, 2017 aastal Ericsson Eesti AS

 

2017 aastal võitis Unistuste Tööandja tiitli Ericsson Eesti As. Finalistideks olid Pipedrive OÜ, KPMG Baltics OÜ ja SOS Lasteküla Eesti Ühing. Marketingi Instituudi poolt sai eriauhinna Jobbatical OÜ. 

2016 aastal võitis Unistuste Tööandja tiitli SA Teaduskeskus AHHAA. Erasektori I koha sai Pipedrive OÜ, II koha AS PricewaterhouseCooper ja III koha Statoil Fuel & Retail Eesti AS. Eraldi said tunnustatud pingutuste ees tööandja brändi loomisel ja arendamisel Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool ja AS Ida-Tallinna KeskhaiglaMiks eristuvad "Unistuste tööandja 2016" finalistid konkurentidest? Loe siit!  

2014 aastal võitis Unistuste Tööandja tiitli LHV Pank AS, Viis finalisti olid erasektorist TransferWise OÜ, LHV Pank AS, Starmaker OÜ (Olde Hansa), avalikust sektorist Võru Järve Kool ning mittetulundussektorist Eesti Noorteühenduste Liit. Publiku lemmiku tiitli võitis Võru Järve Kool, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi eripreemia võitis Starmaker OÜ (Olde Hansa) ja CV Keskuse Tulevikutegija auhinna võitis SWISS PROPERTY AS.

2013 aastal võitis Unistuste Tööandja tiitli Sisekaitseakadeemia, äriorganisatsioonide preemia pälvis AS Proekspert, kolmanda sektrori auhinna Maarja Küla, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi eriauhinna võitis Timbeco Eesti ja CV Keskuse Tulevikutegija auhinna Transferwise. Unistuste Tööandja: 100 ideed konverentsi publikupreemia võitis Ericsson Eesti Tallinna tehas. 

---------------------------------------------

Hindamiskriteeriumid:

Žürii lähtub esitatud konkursitööde hindamisel viiest kriteeriumist (vt selgitusi konkursi reeglite all):

 • Selge ja fokusseeritud tööandja brändi positsioneering
 • Ettevõtte identiteedi ning sisemise ja välise kuvandi identsus
 • Kas ettevõtte tegevused toetavad tööandja brändi positsioneeringut?
 • Kas viis, kuidas ettevõtte viib kavandatud tegevusi ellu, toetab tööandja brändi positsioneeringut?
 • Ettevõtte töötajate rahuolu tase

Tööd esitatakse kolmes kategoorias (avaliku sektori, ärisektori ning kolmanda sektori ettevõtted). Žürii valib erasektori kategooriast kolm ja ülejäänud kahest kategooriast igast ühe parima. Finalistide hulgast valib peavõitja žürii. Konkursi võitjad kuulutatakse välja Unistuste tööandja: 100 ideed konverentsil.

Konkursi žürii:

 1. Lauri Tabur, Smartgrow tegevjuht. Kusjuures, Lauril on ka võitjatunne selge, sest võitis Sisekaitseakadeemia juhina just selle sama konkursi kandes tiitlit „Unistuste tööandja 2013“.
 2. Anneli Ohvril, kes on Teeme Ära SA juhatuse liige
 3. Alice Ligi, PricewaterhouseCooper AS personalijuht
 4. Ene Olle, PARE tegevjuht.
 5. Renita Käsper, CV Keskuse värbamisosakonna juht

Unistuste Tööandja uuringus ja konkursil osalemise tasu on 399€+km, mis sisaldab:

 • osalemist uuringus, kus viiakse kokku 3 vaadet organisatsiooni tööandja brändile: oma organisatsiooni vaade ning praeguste ja potentsiaalsete töötajate arvamus;
 • iga osaleja saab info oma ettevõtte kohta: koond praeguste ja tulevaste töötajate arvamusest ning nende spontaansetest kommentaaridest. Vastajate nimed on konfidentsiaalsed.
 • võimalus osaleda uuringu tulemuste tutvustamise workshopil;
 • osalemine ühele inimesele "Unistuste tööandja:100 ideed" konverentsil;
 • kandideerimist "Unistuste tööandja 2018" tiitlile, konkursi finalistidele "Unistuste tööandja 2018" märgi kasutamise õigust oma kommunikatsioonis.

Konkursil ja uuringus osalemine on tasuta kõikidele MTÜ-dele (kolmanda sektori kategooria).

Lisainfo: Merit Pärnpuu, merit.parnpuu@mi.ee, tel. 56 291 005

 

NB! Konkursi ankeedi Word failis leiate SIIT. Word failis täidetud ankeet saatke meilile merit.parnpuu@mi.ee. KUI täidate ankeedi kodulehel, siis palun säilitage igaks juhuks vastused ka Word failina juhuks kui ankeet mingil põhjusel läbi ei tule, et teie töö ja vaev ära ei kaoks.